San Andreas
Postavy
Postavy autor sekce: jiz bivaly admin Wendy
Carl Johnson zažil mnoho problémů v jeho rodném městě, Los Santos - město obtěžované válkami gangů, drogami a korupcí. CJ proto utekl do Liberty City. O 5 let později se vrací do San Andreas po zprávě, že jeho matka byla zavražděna.

Při příletu přivítají Carla dva zkorumpovaní policisté, Frank Tenpenny a Eddie Pulaski. Tenpenny a Polaski vyzvednou Carla z letiště a vezmou ho na malou projížďku přes území nepřátelského gangu. Frank a Eddie vyhodí Carla z jedoucího auta (záměrně) a doufají, že to CJ v nepřátelském území nepřežije.

Brzy po pohřbu jeho matky Carl objeví, že zbývající část jeho rodiny (a také dřívější gang, Orange Grove Families) mají problémy s místními gangy. Carl opět nalezne svůj starý pouliční styl, i když ho chtěl už dávno zapomenout. CJ cestuje napříč celým státem San Andreas, aby ovládl všechny ulice a ochraňoval svou rodinu. Nadaboval ho Young Maylay.


Kent Paul

Kent se přestěhoval z Vice City do do  San Andreas. Kent má  sklon k narkotikům. Myslí si o sobě,že je zločinná osobnost.Ale není to tak. Poprvé se s ním můžete setkat v "pouštní misi"(Desert mission). Má spojení s Ken Rosenberg a davem v Caligula-ovu  kasinu v Las Venturas.  Dabuje ho Danny Dyer.

Ken Rosenberg


Soudce Rosie je jeho přítel. Ken,přišel z Vice City,trpí mentální depresí díky gangům v Las Venturas. Leonova a Sindacova rodina bojují o to,kdo bude řídit Caligulovo casíno ve Venturas a Rosenberg je mezi nimi jako neutrální strana. Jestli jedna strana vyhraje, ta druhá strana půjde po Kenovi,Ken již delší dobu spolupracuje se zákonem. Je spojený s Maccerem, Kent Paulem a Salvatorem Leonem. Dabuje ho Bill Fichtner.

Melvin "Big Smoke" Harris


Dlouholetý rodinný přítel a hrdý člen OGF. Smoke má trošku nadváhu a žije ve svém malém domě v Idlewoodu, Los Santos. Je posedlý penězi. Dabuje ho Clifton Powell.


Sean "Sweet" Johnson


Sweet je Carlův starší bratr a stále věří, že CJ je vinen za smrt jejich mladšího bratra Briana. Sweet, silná a neovladatelná postava, je jedním z hlavních členů Orange Grove Families. Často je viděn, jak se hádá se svou sestrou, Kendl. Dabuje ho Faizon Love.


Lance "Ryder" Wilson


Ryder, "odvázané dělo", je velmi vznětlivým (prudkým, zuřivým) členem OGF a také jeden z nejstarších CJ-ových přátel. Je malého vzrůstu, vychrtlý, ale přesto násilný. Ryder se poprvé objeví během setkání s Carlem v misi ‘Menace’. Ryder je nešťastný po objevení skutečnosti, že vlastník "Well Stacked Pizza" nemá v úctě OGF, protože odstranil graffiti tag gangu z své zdi. Dabuje ho MC Eiht.
 

Policista Frank Tenpenny


Jeden ze zkorumpovaných policajtů, který je vidět v animačce pod širým nebem. Policajti zanechali CJ v území gangu Ballas se záměrem, že by tam nepřežil. Ačkoli se zdá jako bezúhonný důstojník, je ve skutečnosti šílený násilník, který obtěžoval CJ už od dob, než odešel do Liberty City. Tenpenny velí jednotce policistů LSPD, která je známá jako jednotka C.R.A.S.H., a která je zaměřená na boj proti gangům. Dabuje ho Samuel L. Jackson.

 

Policista Eddie Pulaski


Další ze zkorumpovaných policajtů, který zanechává CJ v území gangu Ballas. Pulaski, Tenpennyho partner ve zločinu, je také členem jednotky policistů LSPD, známé jako C.R.A.S.H. Dabuje ho Chris Penn.


Policista Jimmy Hernandez


Třetí člen jednotky C.R.A.S.H. Ačkoliv Hernandez není tak zlomyslný jako Tenpenny a Pulaski, je ochotný je následovat pro peníze. Dabuje ho Armandon Riesco.


Wu Zi Mu


Tichý, chladný a soustředěný. Přátelé mu jednoduše říkají "Woozie". Je to orientální gentleman, který pomohl gangu Triád v San Fierru. Woozie je slepý, a proto vyžaduje pomocníka. Své schopnosti si zakládá na zkušenostech s automobilovými závody a zlatými profesionály. Je požehnaný s "neuvěřitelně laskavým jměním". Dabuje ho James Yaegashi.
Mark "B-Dup" Wayne

 
OG B-Dup žije v Gantonu, Los Santos. Kolují zvěsti, že donáší na policii špatné informace. Údaje nesprávně uvězněných a unesených přátel stále vytrvávají. Dabuje ho The Game.
Jeffery "OG Loc" Martin


Není to žádný zločinec, kromě teda několika nezaplacených pokut za špatné parkování, tudíž Jeffery není žádná hrozba společnosti. Někteří říkají, že Jeffery vydal pouze jedno album, "Straight from Tha Streetz", které udělal brzy po návratu z vězení. Zatímco někteří říkají, že je nejhorší rapper v historii, jiní říkají, že má zcela nový styl hip-hopu. Jediná osoba, která může zabránit, aby se stal velkou Star, je Maddog (nebo si tak aspoň říká). Dabuje ho Jase Andersona.


Maccer


Nahrávací umělec z Manchesteru, Anglie. Dřívější člen narkomaní taneční kapely z Manchesteru - "Gurning Chimps". Maccer byl kdysi milionář, kterého si holky věsily na zeď. V současné době plánuje "Návratní tour". Maccer má kontakty s Kentem Paulem a Kenem Rosenbergem. Narodil se v Salford v roce 1965. Vynalezl hudební styl, který se stal známým jako 'extrémně pytlovitý". Vyzkoušejte Maccerovu oficiální stránku - www.maccer.net. Dabuje ho Shaun Ryder.


Jethro & Dwaine


Jethro obsluhuje Xoomerovo benzínové čerpadlo ve východním Basinu, San Fierro. Vypadá, že má větší problémy s drogami. Oba charaktery jste mohli potkat ve VC - postarali se prodej Boatyardu. Dabují ho John Zurhellen a Dwaina Navid Khonsari.
Jizzy


Obsluhuje "Jizzy's Pleasure Domes" v Juniper Hollow, San Fierro. Jeden z největších pasáků a podnikatelů na západním pobřeží. Dabuje ho Charlie Murphy.


Cesar Vialpando


Potetovaný od hlavy až k patě - Carlův přítel z dětství z Los Santos, teď bydlí v San Fierru. Chodí s Kendl, CJ-ovou sestrou. Cesar je posedlý kradenými auty, a velí gangu Varios Los Aztecas v Los Santos. Muž cti a bezúhonnosti, který nakonec uzavře se CJ přátelství. Dabuje ho Clifton Collins.


Maddog


Maddog je nahrávací umělec - místní legenda. Utrpěl velkou osobní tragédii, když se jeho manažer zabil, a řešil to alkoholem a drogami (kokainem). Žije ve svém sídle v Mulhollandu, Los Santos. Maddoga nikdy neuvidíte na ulici a nemá žádné přátelství s nějakým gangem. Jeho alba zahrnují 'Huslin' Like Gangstaz', 'Still Madd', a 'Forty Dogg'. Nahrává pro OG Loca a Maddog je jediná osoba, která může zabránit, aby se Loc stal velkou hvězdou. Dabuje ho Ice T.


Barry "Big Bear" Thorne


Jednoduše se jmenuje "Big Bear", Barry je jedním z nejstarších členů OGF. Big Bear se může nacházet a také verbovat lidi ve čtvrti "The Grove", a také Ti může pomoct s různými misemi. Dabuje ho Eugene Jeter.


Salvatore Leone


Don Salvatore Leone se již podruhé objevuje ve hře Grand Theft Auto. Leone se vrátí do hry s jeho gangem, Leone Family Mafia, a v současné době jsou ve válce s rivaly z Las Venturas. Salvatore a jeho gang ovládají kasíno "Caligulův palác" a "The Strip". Dabuje ho Frank Vincent.


Kendl Johnson


Carlova sestra, Kendl, se často hádá se svým bratrem, Sweetem. Kendl je nešťastnám, protože CJ nebyl poblíž, když měla rodina problémy. Kendl chodí Cesarem, Carlovým přítelem z dětství a Cesar je také jeden z nejstarších členů gangu Varios Los Aztecas v Los Santos. Kendl je prý "mozkem" v rodině Johnsonů. Dabuje jí Yo Yo.


Brian Johnson


Brian, Carlův mladší bratr, byl zabit v tragickém incidentu před pěti lety. Carl nechal Briana zemřít a Sweet ho obviňuje, za jeho smrt.


Old Reece


Carlův holič - poprvé ho spatříte v misi ‘Menace’, ve starém Reeceovém holičství v Idlewoodu. Reece je pro dlouhá léta hlavním zdrojem informací v Idlewoodu, takže jestliže potřebujete informace, zajděte za ním na návštěvu (samozřejmě s penězmi). Reece nabízí různé druhy účesů, například Jheriho kadeře, moderní Afro nebo mnoho dalších účesů.
 Beverly Johnson


Carlova zesnulá matka, zavražděná místním gangem, který se pokoušel zaútočit na Sweeta, jednoho ze synů. Beverly byla vždy velmi pyšná na své děti.

Wendy