San Andreas
Preview
Preview autor sekce: Mik3y
Pátá a nejspíše poslední hra ze série GTA bude asi to nejlepší, co může v nejbližší době Rockstars Games vypustit do světa. Nyní se dozvíte, co od GTA můžete čekat. Bude toho opravdu hodně a právě v této době je známo již spousty a spousty informací. Zapomněl jsem zmínit název nového GTA, ale to již všichni určitě víte, je to San Andrea. Ale nepředbíhejme, vše pěkně od začátku. Připravte se, začínáme.
(8. 11. - dostal jsem e-mail, že GTA bude dál vycházet, ale na některém serveru jsem četl, že SA je posledním GTA)
(28. 11. - GTA bude dál vycházet, ale jen na PC.)

Prostředí
Již spousty screenshotů, jenž vývojáři vypustili, ukazují nádhery té očekávané hry, kterou nemůže nikdo nemít. V GTA III i v GTA: Vicecity bylo jen jedno město, zde budou dokonce města tři. Aby toho nebylo málo, k tomu ještě dvanáct vesnic rozmístěných růně po velkém ostrově. Ano, po VELKÉM ostrově. San Andreas totiž nebude město, jak byste předpokládali, ale dokonce stát, ve kterém najdete opravdu, vše co byste si přáli v dokonalé hře mít. Města o velikosti Vicecity (dokonce i větší) – (San Fierro, Las Venturas, Los Santos). Nebudou chybět ani vesnice, jak jsem již zmínil. Co se týče terénu, budou tam hory (nejvyšší hora Mt. Chilliad vysoká asi 800 m.), ale také propadliny. Na hoře Mt. Chilliad by měl být hotel. Jízda mezi městy by se v reálném čase měla pohybovat okolo patnácti minut.

Města
Interiérů už nebude tak málo, jako bylo ve Vicecity, ale přibude spousty dalších interiéru, důvodem je spousty nových funkcí, např. ve městě Los Santos, ve čtvrti Idlewood je holičství či tetovací salon. Můžete se tedy nechat ostříhat na tři možné způsoby nebo se nechat potetovat spousty obrázky. Když už se bavíme o tomto městě, musím to dokončit. V Los Santos bude také banka Blueberry Mullholand, kterou můžete kdykoli vykrást. Když je to velké město, nechybí ani hotely (např. hotel Rodeo), ve kterém si můžete pronajmout pokoj. Také se zde nacházejí obchody s oblečním. Jeden bude levný, ale ne s moc dobrým oblečením, druhý obchod je sice drahý, ale najdete tam to nejlepší oblečení, které můžete v tomto městě senat. Jako v realitě, tak i v této hře se policisté musí trénovat, a tak se v Los Santos bude nacházet cvičiště policistů. Město leží u moře s krásným výhledem z růzých hotelů na pláž. K dalším městům se moc podrobností zatím neví. Ve hře se ale bude nacházet zábavní park s horskou dráhou, nejspíše bude v San Fierru.

Umělá inteligence
Toto již nebude inteligence z minulých GTA, ale nová, o 200% lepší UI. Začneme od chodců. Konečně žijí svůj vlastní život a nemizí jen tak z chodníku. To znamená, že kteréhokoli chodce můžete sledovat, třeba až k němu domů. Človíček si taky může najít partnerku či se půjde najíst do restaurace. Zkrátka, žije a ne mizí :-). Když už jsme u chodců, když se bude v jejich blizkosti odehrávat přestřelka, nebudou si jen tak chodit, jako by se nic nedělo, ale budou dělat všelijaké pohyby, a to díky animacím, kterých je opravdu bezpočet. Co se týče policie, bude vymýšlet všelijaké plány, nástrahy a pasti, jen aby vás dostala.

Herní doba
Hra prý nelze dohrát dříve, než za 150 hodin a to bez bonusových misí. Jeden z programátorů se chystá hru dohrát, ale nemůže najít způsob, jak ji dohrát dříve, než za těch 150 hodin. 150 = 150. Že by jedna mise trvala hodinu? Asi ano, protože v GTA je něco málo přes 150 misí. Většina misí se prý bude odehrávat pod vodou. Správně, CJ bude moci plavat a se potápět. Ještě jsem nezmínil postavu hry, bude to Carl Johnson (CJ).

Nové funkce
Několik nových funkcí jsem již zmínil, ale zopakuji je. Takovou největší novou věcí je asi opravdu umět plavat a potápět se. Jak rychle bude CJ plavat, a jak dlouho vydrží pod vodou, to závisí pouze a jen na vás. Můžete chodit do posilovny, (ve hře budou tři, v každém městě), můžete jezdit na kole. Ale abyste na kole mohli jezdit rychle, musíte běhat, a abyste mohli rychle běhat, musíte mít energii. Tu načerpáte, když do sebe naházíte pár hamburgrů či jiného jídla. Nesmíte to ale přehnat, jinak budete tlustí a chodci na vás budou křičet něco jako „tlustý bastarde“ a tak dále. Ve městě bude spousta příležitostí se najíst, od restaurací po bufety až k malým stánkům u silnic. Pokud budete střílet, kamera se automaticky přesune za vaše pravé rameno, takže budete moci lépe zaměřit. Přesnost si nacvičíte u konkrétní zbraně, že ji budete neustále používat. Mimo jiné můžete vykrádat domy. Naplánujete si akci, seženete dodávku a oknem se vplížíte do vyhlídnutého domu. Ukáže se měříc hlučnosti, který když překročí určitou hranici, obyvatelé domu se vzbudí a buď zavolají policisty, nebo v lepším případě budou mí u sebe nějakou zbraň a pokusí se vás zabít.

Dopravní prostředky
Co ve Vicecity chybělo, bude nyní v San Andreas. Mezi městy budou jezdit vlaky, možná létat letadla. Ve městech budou jezdit tramvaje, nadzemky i metro. Kterýkoli z těchto prostředků můžete kdykoli ukrást. Dalším novým prostředkem je odtahovka, kterou budete moci odtáhnout auto, které se vám zrovna u kraje silnice zalíbí. Města nebudou tak pustá jako VC, ale naopak. Přeplněné centrum města, zácpy na dálnicích. Tak si vezměte kolo, a jeďte se projet z rušného města někam na venkov do krásné přírody. Když už mluvím o kolech, můžete se zúčastnit závodu na horských kolech na největší horu San Andreas Mt. Chilliad.

by Mik3y